Haber

Havza polisi ev hırsızlığı ve telefon dolandırıcılığına karşı uyardı

Havza İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Temelli Polis Müdürlüğü hırsızlık ve telefon dolandırıcılığına karşı vatandaşları bilgilendirdi.

Nüfusun yoğun olduğu Kevser Parkı’nda broşür dağıtan polis, konuttan hırsızlığa karşı alınabilecek önlemler ve telefon dolandırıcılığına ilişkin bilgi verdi.

Hangi katta ve hangi konumda olursa olsun her konut ve iş yerinin hırsızların hedefi olabileceğine işaret eden polis, alınacak tedbirlerle ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Kişi evinden veya iş yerinden kısa süreliğine çıksa bile mutlaka kapısını kilitlemelidir. İçeride kimsenin olmadığını anlayan hırsızlar çok kısa sürede eve girip çıkabilmektedir. Aynı derecede önemlidir. sadece dış kapının değil, varsa balkon ve teras kapılarının da içeriden kilitlenebileceğine dikkat edin.Delinmeyecek kasa kilit göbekleri kullanın.Kapıda zincir ve emniyet kilidi bulundurun.Kapı anahtarınızı içeride saklamayın. paspas altı, ayakkabı içi, elektrik ve su saati gibi akla gelebilecek yerler.Konutta dolaşan zanlı görüldüğünde hemen 155 Polis İhbar hattına haber verin.Kendisini polis,savcı,asker olarak tanıtıp,’ diyenlere inanmayın. Adınız veya banka hesabınız terör örgütüne bulaşıyor’ diyor ve para veya altın talep ediyor.

selcuklu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu