Haber

Çin, ilk ve orta okullarda bilimsel eğitimi güçlendirmeyi planlıyor

PEKİN, 30 Mayıs (Xinhua) — Çin Eğitim Bakanlığı, Çin’in ilk ve orta okullarda bilimsel eğitimi güçlendirmeyi planladığını ve 3-5 yıl içinde daha sağlam bir sistem kuracağını duyurdu.

Bakanlığın Pazartesi günü açıklanan yeni kılavuzuna göre, ilk ve orta dereceli okullarda hem bilimsel eğitimin kalitesinde hem de öğrencilerin fen okuryazarlığında önemli gelişmeler öngörülüyor.

Kılavuz, öğrencilerin tam bir fen müfredatına sahip olmalarını ve yeterli ders ve kaliteli bilimsel eğitime erişimlerini sağlamak için çaba gösterilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Fen derslerinin ve ders kitaplarının standartlarının yükseltilmesine yönelik bir davetin yapıldığı kılavuz, fen eğitiminde deneylerin değerini vurgulamaktadır.

Kılavuzda, yetkililerin bilim alanındaki genç yetenekleri tespit edecek platformlar oluşturması ve bu gençlerin kendilerini bilime ve araştırmaya adamalarında rehberlik etmesi gerektiği belirtiliyor.

Belgede ayrıca okullarda bilgilendirme faaliyetleri yürütecek bilimsel kuruluşlarla yapılacak katılımlar, fen bilimleri sınav ve testlerinin hazırlanması, ilk ve orta öğretim kurumlarındaki laboratuvar asistanları ve fen bilimlerinden araştırmacılara açılacak ekipler için yol gösterici unsurlar da yer alıyor. müfredat.

Kaynak: Xinhua / Eğitim

haber-hayrat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu