Haber

Kuzey Kore, İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısını kınadı

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı, “Bu, akıl almaz, korkunç bir savaş suçu ve etik olmayan bir eylemdir” dedi. Bir açıklama yaptı.

Kuzey Kore’nin resmi Kore Merkezi Haber Ajansı’nın (KCNA) haberine göre Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Gazze’deki El-Ahli Baptist Hastanesi’ne saldırısıyla ilgili soruya şu yanıtı verdi: “İsrail, korunması gereken bir ülkedir. uluslararası hukuk kapsamında barış veya savaş zamanlarında öncelik taşır.” “Bir kamu sağlık tesisini bombaladı. Bu inanılmaz ve korkunç bir savaş suçudur ve etik olmayan bir eylemdir.” o cevapladı.

Açıklamada, İsrail’in saldırıyı “açıkça ABD’nin gizli himayesi altında” gerçekleştirdiğinin unutulmaması gerektiği belirtilerek, ABD’nin İsrail’e gönderdiği mühimmat ve sağladığı desteğin “açıkça ABD’nin gizli himayesi altında” değerlendirildiği ifade edildi. İsrail’e Filistinlileri hiçbir endişe duymadan katletmesi için yeşil ışık yaktık.”

Açıklamada, “İsrail’in hastane bombalamasından hemen sonra ABD bu suçun üzerini örttü ve olayın İsrail dışında biri tarafından yapıldığı yanılgısını ortaya attı. Bu, ABD’nin İsrail’in soykırımını göz yuman ve teşvik eden bir suç ortağı olduğunu gösteriyor. ” Onun sözleri yer aldı.

Açıklamada, ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin Gazze Şeridi’ne insani yardım girmesine izin verme kararını veto etmesinin “kibirli bir hareket” olduğu belirtilerek, şöyle denildi: “Küresel barışı baltalayan ve adaleti engelleyen ABD, İsrail’in müdahalesini kınıyor.” Filistinlileri vahşice öldüren korkunç bir savaş.” “Suçunu göz ardı ettiği ve teşvik ettiği için suçlanmaktan asla kurtulamaz.” değerlendirme yapıldı.

habermaltepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu