Haber

İsrail Hastanelere Saldırılarını Sürdürdü

İsrail ordusu akşam saatlerinde Endonezya Hastanesi yakınına saldırdı, ardından Rantisi Çocuk Hastanesi’ne saldırdı. İsrail’in Şifa Hastanesi bahçesine düzenlediği saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti. El-Awda Hastanesi’nin çevresi de vurulurken, 2 ambulans hizmet dışı kaldı.

İsrail 35 gündür ayrım gözetmeksizin Gazze Şeridi’ni vuruyor. Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail savaş uçaklarının gece saatlerinde Rantisi Çocuk Hastanesi’ne baskın düzenlediği bildirildi. Saldırı sonucu hastanede yangın çıktığı ve büyük hasar meydana geldiği bildirildi. İsrail ordusunun ilerleyen saatlerde Gazze’nin en büyük ve merkezi hastanesi olan Şifa Hastanesi’nin bahçesini hedef aldığı belirtildi. Baskında 6 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı bildirildi. Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, İsrail’in El-Awda Hastanesi çevresindeki bölgeyi vurduğu ve 2 ambulansın hizmet dışı kaldığı kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El Kudra, Katar merkezli El Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada, “İsrail son saatlerde hastanelere eş zamanlı saldırılar gerçekleştirdi.”

Çevredeki Endonezya Hastanesi vuruldu

Akşam saatlerinde İsrail, Gazze Şeridi’ndeki Endonezya Hastanesi çevresini vururken, hastalar ve hastaneye sığınan binlerce sivil büyük panik yaşadı. Endonezya Dışişleri Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, gece boyunca Endonezya Hastanesi yakınlarında patlamalar meydana geldiği ve saldırılarda hastanenin bazı bölümlerinin hasar gördüğü açıklandı. Açıklamada, “Endonezya, Gazze’de sivillere ve sivil tesislere yönelik vahşi saldırıları bir kez daha kınıyor.” ifadeleri kullanıldı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre Gazze’deki 35 hastanenin 18’i ve diğer 40 sağlık merkezi, İsrail’in baskınları sonucu oluşan hasar ve yakıt tükenmesi nedeniyle hizmet dışı kaldı. – GAZZE

haberdivrigi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu