Haber

Gaziantep’te Barış-Güven Uygulaması: 10 Kişi Yakalandı, 5 Araç Trafikten Yasaklandı

Gaziantep’te 56 ekipten oluşan 126 polisin katılımıyla yürütülen asayiş-güven uygulamasında çeşitli kusurları aranan 10 kişi yakalandı. Uygulama sonucunda trafik kurallarını ihlal ettiği tespit edilen 23 sürücü ve plakasına cezai işlem uygulandı, 5 araca ise trafikten men cezası verildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, kentteki huzur ve güven ortamının devamını sağlamak, gürültü yaparak çevreyi rahatsız eden araç ve kişileri yasaklamak, suçun önlenmesi ve kabahatlerin faillerinin yakalanması için uygulamalar hayata geçirdi. Barış-güven uygulamasına il genelinde ilgili birimlerden 56 ekip ve 126 işçi katıldı.

10 şüpheli yakalandı

Uygulamayla birlikte 962 kişi sorgulandı ve çeşitli kusurları aranan 10 zanlı yakalandı. Şüpheli şahıslar yetkililere teslim edilirken, yapılan aramalarda 1 kurusıkı tabanca ve 1 çalıntı motosiklet ele geçirildi.

23 araç ve sürücüsü hakkında işlem yapıldı, 5 araç trafikten men edildi

Şüpheli araçlar için yapılan başvuruda 332 araç muayene edilirken, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun çeşitli maddelerine aykırı davrandığı tespit edilen 23 sürücü ve plakasına cezai işlem uygulanarak 5 araç trafikten men edildi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu