Yaşam

Buca Belediyesi Gençlik Merkezlerine rekor başvuru

Buca Belediyesi’nin bir eğitim kenti olan Buca’da kurduğu Gençlik Merkezlerine son bir ayda rekor sayıda başvuru yapıldı.

Kurulduğu günden bu yana 34 bini aşkın öğrenciye kapılarını açan Buca Belediyesi Işılay Saygın ve Tarık Akan Gençlik Merkezlerine geçtiğimiz ekim ayında 1190 yeni kayıt alındı.

Bir eğitim kenti olan Buca’da farkındalık yaratan projeler arasında adeta ilk sıralarda yer alan Işılay Saygın ve Tarık Akan Gençlik Merkezleri, kuruldukları ilk günden bu yana hizmetlerini titizlikle sürdürüyor. Merkezlerde ücretsiz internet hizmetinden sinema salonuna; Oyun alanlarından çamaşırhanelere kadar birçok hizmet öğrencilere sunulmaktadır.

HİZMETLER ÜCRETSİZ OLARAK SUNULMAKTADIR

Gençler ücretsiz yararlanabilecekleri merkezlerde hem ihtiyaçlarını karşılayıp sosyalleşebiliyor hem de güzel vakit geçirebiliyorlar. Tarık Akan Gençlik Merkezi ve Işılay Saygın Gençlik Merkezlerinden birine üye olan üniversite öğrencileri her iki merkezden de yararlanabilmektedir.

Üniversite öğrencileri merkezlerde tiyatro ve dans kurslarına katılabileceği gibi kişisel gelişim seminerlerine ve İngilizce konuşma kulüplerine de katılabilirler. Öte yandan düzenlenen panellerle hayata yeni başlayacak gençlere mesleki planlama eğitimleri verilmekte ve onları iş hayatına hazırlayıcı bilgiler sunulmaktadır.

TARIK AKAN GENÇLİK MERKEZİ

60 bin üniversite öğrencisinin eğitim gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesi karşısında yer alan Tarık Akan Gençlik Merkezi 2.809 metrekare alanda hizmet veriyor. 5 katlı merkezin bodrum katında play station, langırt ve bilardo masası bulunan oyun odası, 8 adet konut tipinden oluşan çamaşır odası, 2 adet endüstriyel tip çamaşır makinesi, 4 adet konut tipi ve 2 adet endüstriyel tip kurutma makinesi bulunmaktadır. günde 120 kişiye hizmet verme kapasitesi.

Zemin katta fotoğraf, müzik ve seramik odası, stant alanı ve kafeterya ile dinlenme alanı bulunmaktadır. Birinci katta 2 takımın aynı anda oynayabileceği bowling salonu ile koşu bantları, yük ekipmanları, soyunma odası ve duşların bulunduğu fitness center bulunmaktadır.

IŞILAY SAYGIN GENÇLİK MERKEZİ

Eylül 2018’de açılışı yapılan Işılay Saygın Gençlik Merkezi’nde çamaşırhane, kütüphane, dinlenme ve eğlence alanları bulunuyor. Gençlerin sosyal ve kültürel aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri bir kompleks tesis olarak düzenlenen Işılay Saygın Gençlik Merkezi, 305 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 1,85 metrekare alanda hizmet veriyor. Kütüphane, merkezin değerli hizmetlerinin ortasında yer almaktadır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu