Haber

Ali Babacan’dan Özdağ-Kılıçdaroğlu arasında imzalanan protokolle ilgili ilk açıklama: Çelişki yok

2. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı Başkan adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıklayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, siyasi gündemi hareketlendirdi.

“PROTOKOLÜN SON DURUMUNU BASINIYLA BİRLİKTE ÖĞRENDİK”

Özdağ’ın takviye güç açıklamasının ardından gözler Kılıçdaroğlu’nun ittifak ortaklarına çevrildi. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan, “Kılıçdaroğlu ile Özdağ arasında görüşme oldu ve ardından Kılıçdaroğlu ile görüştüm. Kendisi de süreç hakkında bilgi verdi ama protokolün son halini birlikte öğrendik.” Bizim için önemli olan Ortak Politikalar Metni’dir.” söz konusu.

“PROTOKOLLERDE ÇATIŞMA YOK”

Babacan sözlerini şöyle sürdürdü: “İki protokolün ortasında niyet açısından bir çelişki yok. Kılıçdaroğlu’nun bu konuda çelişmeyecek bir metni onaylayacağını biliyorum. Son 24 saatte yapılan son müzakerelerde. , Ortak Politikalar Metnimiz ile çelişmemesi için özel çalışmalar yapılmıştır.Nihai karar,Seçmenimiz olacaktır.Onlar da siyasilerin kimliği ile birlikte değerlendireceklerdir.Cumhurbaşkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na ne kadar açıklasa, o kadar keyifli oluruz.”

habersason.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu